Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Galatasaray Şampiyon.

27 Mayıs 2024 Pazar - Okunma : 60

Galatasaray Türkiye Süper Liginin son maçında Konyaspor'u 3-1 yenerek 102 puanla Türkiye Şampiyonu oldu. Marmara Grubu Vakfı olarak; 24. defa Türkiye Şampiyonu olan Galatasaray Futbol Kulübü'nü kutluyoruz.

Azerbaycan Bağımsızlık Günü ve Silahlı Kuvvetler Günü Kutlandı

26 Mayıs 2024 Cumartesi - Okunma : 148

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Reşat Memmedov ve Bayan Günel Memmedov, Azerbaycan Bağımsızlık Günü ve Silahlı Kuvvetler Günü münasebetiyle Ankara'da bir güzel etkinlik gerçekleştirdiler. Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Dr. Hüseyin Avcı'nın da katıldığı etkinlikte Azerbaycanlı Sanatçılar Çinare Melikzade, Sahih Paşazade, Kenan Godimov ve Aynur İskenderli müstesna bir konser verdiler.

Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfında yeniden Genel Başkan seçildi

25 Mayıs 2024 Cumartesi - Okunma : 213

İstanbul’da Büyük Kulüp'te gerçekleşen Marmara Grubu Vakfı Olağan Genel Kurulu’ nda Dr. Akkan Suver yeniden Genel Başkan seçildi. Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç tarafından açılan Genel Kurul'un Divanı Ertuğrul Kumcuoğlu, Yüksel Çengel, Av. Turan Hançerli, Prof. Dr.Nedret Kuran, Engin Köklüçınar ve Turan Sarıgülle'den oluştu. Dr. Akkan Suver'in faaliyet raporunu okumasından ve Gökhan Humbaracı ile Muhammet Akyol'un Denetim ve gelecek yılın bütçesini takdiminden ve ibrasından sonra seçimlere geçildi. Yeni yönetim Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Lale Aytanç Nalbant, Sezgin Bilgiç, Av. Serhat Tabanca, Ümran Köksüz, Oğuzhan Ceylan, Mahmut Saklı, Rahmi Dilek'ten oluştu. Denetim Kurulu ise Engin Köklüçınar, Göksel Bilgiç'ten oluştu. Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey Başkanlığı'na ise Prof. Dr. Özgür Çengel seçildi. Genel Kurul’ da söz alan İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ise Marmara Grubu Vakfı'nın başarılı çalışmalarını anlattı. Söz alan Yüksel Çengel de Marmara Grubu Vakfı'nın ortaya koyduğu hizmetleri gündeme getirdi. Söz alanlardan Oğuzhan Ceylan da Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarını önemsediğini belirten bir konuşma yaptı. Genel Kurul'da Marmara Grubu Vakfı'nın gençleştirilmesine yönelik çalışmalara verilen yüksek takdir de gündeme getirildi.

Türkiye ile Karadağın Diplomatik İlişkileri 145 Yaşında

24 Mayıs 2024 Cuma - Okunma : 195

Türkiye ile Montenegro (Karadağ) diplomatik ilişkilerinin 145 yıldönümü Sakıp Sabancı Müzesi'nde yapılan bir törenle kutlandı. Törenin açılışını yapan Montenegro (Karadağ) Büyükelçisi Perisa Kastratoviç Osmanlı döneminde başlayan ilişkileri övdü. Törene İstanbul’da bulunan yabancı misyon şefleri ile iş dünyamızın önemli şahsiyetleri katıldılar. Törende Montenegro (Karadağ) Balıkesir Fahri Konsolosu Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray da hazır bulundu.

Massimiliano Palinuro'yu ziyaret

21 Mayıs 2024 Salı - Okunma : 127

İstanbul Latin Katolik Reisi Mgr.Massimiliano Palinuro'ya Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray ve Genel Sekreter Sezgin Bilgiç bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti Mgr.Massimiliano Paluniro'ya Vakfın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundular.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram'ı Kutlu olsun.

19 Mayıs 2024 Pazar - Okunma : 712

Büyük Atatürk’ün Türk İstiklal Savaşı'na ilk adımını attığı tarih olan 19 Mayıs'ın 125. yılındayız. 19 Mayıs Atatürk'ün Türk vatanını kurtarışının, Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolun temellerini atışının tarihidir. Bu önemli Bayram Günü'nde Atatürk'e bize bıraktıklarından, kazandırdıklarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Büyük Atatürk Vatan Sana Minnettardır. Rahat uyu.

Sezgin Bilgiç Shanxide Kuşak ve Yol girişimini anlattı.

17 Mayıs 2024 Cuma - Okunma : 405

CPAFFC (Çin Halkı’nın Yabancı Ülkelerle Dostluk Cemiyeti) toplantıları için Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç ve İcra Konseyi üyesi Mahmut Saklı Shanxi bölgesinde gerçekleşen toplantıda Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarını anlatan görüşmelerde bulundular. Çin Halk Cumhuriyeti Shanxi bölgesi Başkanı Xu Xinrong ile de bir görüşme yapan Sezgin Bilgiç ve Mahmut Saklı Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundular. Toplantıda Sezgin Bilgiç Genel Kurul’a hitap ederek Avrasya Ekonomi Zirvelerinde yer alan “Kuşak ve Yol” girişiminin önemli konusunu gündeme getirdi.

Mustafa Ergin Üsküdar Belediye Başkanını ziyaret etti

17 Mayıs 2024 Cuma - Okunma : 358

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Mustafa Ergin Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş'ı ziyaret ederek Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Marmara Vakfı Çin Halk Cumhuriyeti’nde.

16 Mayıs 2024 Perşembe - Okunma : 449

CPAFFC(Çin Halkı’nın Yabancı Ülkelerle Dostluk Cemiyeti) toplantılarına katılmak üzere Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç ile İcra Konseyi üyesi olan Mahmut Saklı, Başkan Yang Wanming ile görüştü. Görüşmede Pekin Büyükelçiliği Birinci Kâtibi Devletşah Yayan da hazır bulundu. Toplantıda Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulunan Sezgin Bilgiç ve Mahmut Saklı, CPAFFC’nin ev sahipliğine teşekkür de ettiler. Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulundukları sürede, Türkiye Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa tarafından da kabul edilen Sezgin Bilgiç ve Mahmut Saklı Büyükelçi İsmail Hakkı Musa’ya Marmara Grubu Vakfı’nın son çalışmalarını anlattılar. Pekin’de tertiplenen konferansta bir konuşma yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç Kuşak ve Yol ile birlikte barışa duyulan ihtiyacı gündeme getirdi. Sezgin Bilgiç’in konuşma metni aşağıdadır:

Dr. Akkan Suver, Tiran'da Karadağ Maslahatgüzarını ziyaret etti.

15 Mayıs 2024 Çarşamba - Okunma : 477

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi'nin 63. Genel Kurul çalışmaları çerçevesinde Tiran'da bulunan Dr. Akkan Suver diplomatik temaslarını sürdürüyor. 15 Temmuz 2024 günü önce Karadağ (Montenegro) Maslahatgüzarı Dorde Jankovic’i ziyaret etti. Karadağ Balıkesir Fahri Konsolosu olarak Karadağ Büyükelçiliği'ni ziyareti bir görev olarak kabul ettiğini belirten Dr. Suver Maslahatgüzar Dorde Jankovic’e bir de kitap hediye etti. Ziyarette kendisine Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Göksel Bilgiç eşlik etti. Dr. Akkan Suver, Karadağ ziyareti sonrası, önceki Cumhurbaşkanı Bamir Topi (2007 -2012 ) tarafından kabul edildi. Kabul sonrası Cumhurbaşkanı İlir Meta ( 2017-2022) tarafından onuruna yemek verilen Dr .Akkan Suver, akşam üzeri de Arnavutluk önceki Cumhurbaşkanı merhum Bujar Nishani'nin ( 2012-2017) Eşi Odeta Nishani'yi ziyaret etti. Ziyarette Arnavutluk Milletvekili Kreshnik Çollaku da hazır bulundu. Göksel Bilgiç'le ziyaretlerini gerçekleştiren Dr. Akkan Suver Karadağ Maslahatgüzarı'yla samimi bir görüşme yaptı. Daha önce 9 Haziran 2017 tarihinde Büyükelçi Dusan Mrdovic'i Tiran'da ziyaret ettiğini de belirten Dr. Akkan Suver, Maslahatgüzar Dorde Jankovic’ e Türkiye’ deki çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver temaslarının sonuncusunu Türkiye Cumhuriyeti'nin Tirana Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay'a yaptı. İki günlük çalışmaların bir değerlendirilmesinin yapıldığı ziyarette Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında Büyükelçi Tayyar Kağan Atay'a bilgi sunumunda bulundu.