Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Vakfı’ndan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalıka ziyaret

1 Aralık 2023 Cuma - Okunma : 12

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık'a bir çalışma ziyareti gerçekleştirdiler. Beylikdüzü Belediye Başkanlığında gerçekleşen ziyarette Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç, Zirve hakkında bilgi sunumunda bulundular.

Aziz Andrea günü onuruna konser

30 Kasım 2023 Çarşamba - Okunma : 48

Fener Rum Patrikhanesi'nin Aziz Andrea'nın hatırasına düzenlediği Taht Bayramı müzik konseriyle kutlandı. Yunanistanlı keman sanatçıları Dimitris İsaris ile George Rafael Gaitanos'un keman konserleriyle kutlanan Aziz Andrea Günü'ne İstanbul'da bulunan yabancı misyon şefleri ile Vatikan Temsilcisi ve İngiltere Metropoliti de katıldılar. Ekümenik Patrik Bartholomeos'un günün önemini belirten konuşması sonrası davetliler Resepsiyonla ağırlandılar.

Cengiz Balkan Karadağ’daydı

29 Kasım 2023 Çarşamba - Okunma : 44

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Karadağ’ın Bar şehrinin Kurtuluş Bayramı’na katıldı. Bar Belediye Başkanı Dusan Raicevic’in davetlisi olarak Bar Kurtuluş Günü etkinliklerine katılan Cengiz Balkan, Karadağ’da devlet yetkilileriyle de görüşmelerde bulundu.

KEİPA’ya Ziyaret

28 Kasım 2023 Salı - Okunma : 52

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Genel Sekreteri Prof .Dr. Asaf Hajiyev’i makamında ziyaret ederek, Kiev’de başarılı ile gerçekleşen KEİPA Genel Kurul çalışmaları münasebetiyle, Marmara Grubu Vakfı’nın teşekkürlerini sundu.

Bangladeş Büyükelçisi M. Amanul Haq, Marmara Grubu Vakfındaydı

24 Kasım 2023 Cuma - Okunma : 120

Bangladeş Ankara Büyükelçisi M. Amanul Haq, Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyareti yaparak Dr. Akkan Suver'le görüştü. Ziyarette Büyükelçi M. Amanul Haq ile Dr. Akkan Suver Türkiye ile Bangladeş arasında sivil toplum alanında ilişki kurulması konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Birleşik Arap Emirlikleri Milli Günü Kutlandı

23 Kasım 2023 Perşembe - Okunma : 158

Birleşik Arap Emirlikleri 52. Milli Günü münasebetiyle Büyükelçi Saeed Thani Al Dhaheri Ankara'da bir Resepsiyon verdi. Ankara'da bulunan yabancı misyon şefleriyle, Türk yetkililerin yüksek seviyede hazır bulunduğu Milli Güne, Marmara Grubu Vakfı adına Mütevelli Heyet Üyesi Hasan Yediyıldız katıldı.

Marmara Vakfından Mustafa Gültepeye ziyaret

23 Kasım 2023 Perşembe - Okunma : 117

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Turan Sarıgülle, Nuri Artok, Mahmut Saklı, Mustafa Ergin ve Belgin Tanrıverdi tarafından oluşan bir heyetle Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette heyet üyeleri Türkiye İhracatçılar Meclisine ve İHKİP ailesine bugüne kadar Avrasya Ekonomi Zirvelerine gösterdiği yüksek alakadan dolayı vakfın teşekkürlerini sundu. Tim Başkanı Mustafa Gültepe'yi 21 Şubat 2024 günü yapılacak olan 27. Avrasya Ekonomi Zirvesinin Açılışı'nda; Türk ihracaatı hakkında yabancı misafirleri bilgilendirmeye davet etti. Heyet, TİM Başkanı Mustafa Gültepe'ye Marmara Vakfı'nın teşekkürlerini sunarak veda etti.

Afganistan Başkonsolosu Mohammad Amir Yaqoubiye ziyaret

22 Kasım 2023 Çarşamba - Okunma : 127

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Hasan Yediyıldız Afganistan İstanbul Başkonsolosu Mohammad Amir Yaqoubi'ye bir çalışma ziyareti yaptı. Ziyarette, Marmara Grubu Vakfı ile Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında, Afganistan İstanbul Başkonsolosu Mohammad Amir Yaqoubi'ye bilgi sunumunda bulunan Dr. Akkan Suver ve Hasan Yediyıldız; 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Afganistan'ın temsiline büyük önem verdiklerini vurguladılar.

Marmara Vakfıdan Hahambaşı İzak Halevaya ziyaret

21 Kasım 2023 Salı - Okunma : 136

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları hakkında Marmara Grubu Vakfı olarak, Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray, İcra Konseyi Üyeleri Av. Serhat Tabanca Mütevelli Heyet Üyesi Belgin Tanrıverdi ve AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver Hahambaşı İzak Haleva'yı ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundular.

Kosova Başkonsolosu Suzan Novoberdaliua'ya Ziyaret

21 Kasım 2023 Salı - Okunma : 143

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı Kosova İstanbul Başkonsolosu Suzan Novoberdaliua'ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne ait bilgi sunumunda bulunuldu ve Kosova'nın katılımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği önem anlatıldı.