Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Recep Tayyip Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı

28 Mayıs 2023 Pazar - Okunma : 16

28 Mayıs günü gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimini Recep Tayyip Erdoğan kazanarak Türkiye 'nin 13. Cumhurbaşkanı oldu. Cumhurbaşkanımızı Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle tebrik ediyoruz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin milletimize esenlikler getirmesi dileğiyle başarı dileklerimizi sunuyoruz.

TBMM’de 3 Marmara Gruplu

27 Mayıs 2023 Cumartesi - Okunma : 11

14 Mayıs 2023 seçimlerinde Marmara Grubu Vakfı’nın üç üyesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne seçildi. İstanbul’da Ak Parti’den Şamil Ayrım, Ankara’da Ak Parti'den Yıldırım Tuğrul Türkeş ve Adana’dan İyi Parti'den Bilal Bilici seçilerek Milletvekili oldular. Üç arkadaşımızı tebrik ediyor, milletimize hayırlı hizmetler yapacaklarına olan inancımızla başarı dileklerimizi sunuyoruz.

Kuşak ve Yol Çalıştayı

26 Mayıs 2023 Cuma - Okunma : 73

Çin Medya Grubu Asya ve Afrika Dilleri Yayın Merkezi tarafından düzenlenen “Kuşak ve Yol 10 Yaşında” çalıştayı İstanbul’da Taxim Hill Otel’de yapıldı. Dr. Akkan Suver’in de konuşmacı olarak yer aldığı çalıştayda Çin Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin, Çin Medya Grubu Asya ve Afrika Dilleri Yayın Merkezi Genel Müdürü An Xiaoyu, NTV Genel Direktörü Cengizhan Kocahan, Ekonomi Gazeteciler Derneği Başkanı Recep Erçin söz aldılar. Doç. Dr. Pelin Sönmez’in değerlendirme konuşması ile nihayete eren çalıştaya, T.C. Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Ayşe Sözen Usluer’de katıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

17 Mayıs 2023 Çarşamba - Okunma : 148

“Ya istiklal ya ölüm!” düşüncesiyle yürütülen Türk Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs’ı kutlamanın gururu içindeyiz. Atatürk, bağımsızlık ve aydınlanma meşalesini yaktığı bugünü “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak Türk gençliğine armağan etmiştir. Millî mücadelenin 104. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve millî mücadele kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Millî değerlerin ışığında Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyeti’ni sonsuza dek koruma görevi emanet edilen Türk gençliğinin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlu olsun!

İlber Ortaylı Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

12 Mayıs 2023 Cuma - Okunma : 249

Ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı, Marmara Grubu Vakfı’nda yemekli bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Cumhuriyetin 100. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle gerçekleşen yemekte Prof. Dr. İlber Ortaylı dünden bugüne Cumhuriyetimiz hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Belarus Devlet Televizyonu Dr. Akkan Suverle Mülakat Yaptı

12 Mayıs 2023 Cuma - Okunma : 271

Belarus Devlet Televizyonu gerçekleşecek 14 Mayıs seçimleri öncesi, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'le bir mülakat gerçekleştirdi. Mülakatta, Belarus İstanbul Başkonsolos'u Aleksei Shved'de hazır bulundu.

AB ve Kalkınma Ajansları Proje Hazırlama Eğitimi Toplantısı yapıldı

11 Mayıs 2023 Perşembe - Okunma : 265

Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi çalışmaları çerçevesinde İstanbul'da bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Marmara Grubu Vakfı adına Müjgan Suver ve Lale Aytanç Nalbant 'ın katıldığı tanıtım toplantısında Karadeniz Bölgesi İşbirliği programları hskkında bilgi verildi.

Rusyadaki iş imkanları tanıtıldı

10 Mayıs 2023 Çarşamba - Okunma : 277

Sen Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu münasebetiyle Roscongres Vakfı İstanbul'da bir çalıştay tertipledi. Çalıştayda Türk iş insanlarına Rusya’daki iş fırsatları hakkında bilgi verildi. Alexey Valkov, Andrey Barannikov ile Prof. Dr. Ahmet Kasım Han'ın konuşmacı olarak katıldığı çalıştayda, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Yardımcısı Sezgin Bilgiç de hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver ve Mahmut Saklı Haydar Aliyev'in Mezarını ziyaret ettiler

6 Mayıs 2023 Cumartesi - Okunma : 316

Bakü’de temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı Haydar Aliyev'in Anıt Mezarını ziyaret ederek çiçek koydular. Dr. Akkan Suver ve Mahmut Saklı daha sonra Şehidler Hıyabanı'nı ve Türk Şehidleri Anıtı'nı ziyaret ettiler.

Dr.Akkan Suver Hazar Üniversitesi'nin Rektörü ve Yönetim Kurulu Başkanıyla görüştü

6 Mayıs 2023 Cumartesi - Okunma : 447

Bakü’de temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver ve Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı Hazar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrade Khalilova ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamlet İsahanlı ile görüştü. Görüşmede Hazar Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Alovsat Amirbeyli de hazır bulundu.