Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr.Akkan Suver, Çin Televizyonuna mülakat verdi.

25 Eylül 2022 Pazar - Okunma : 55

Dr.Akkan Suver, yaklaşmakta olan Çin Komünist Partisi Genel Kurulu öncesinde Çin Radyo ve Televizyonu'nun sorularını cevapladı. Dr. Akkan Suver 'in konuşmasını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Afrika Birliği nden Dr Akkan Suver e Liyakat Ödülü

24 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 73

Rabat'ta tertiplenen Afrika Birliği Toplantısında Dr Akkan Suver'e Liyakat Ödülü ve Şeref Sertifikası verildi. Dr. Akkan Suver 'in ödülünü Dr. Najat Maghraoli takdim etti.

Marmara Grubu Vakfı Rabat Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan ı ziyaret etti

24 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 55

CAMAR Büyükelçiler Toplantısı için Fas' ın Başkenti Rabat'ta bulunan Dr.Akkan Suver, Cafer Okray ve Sezgin Bilgiç Türkiye 'nin Rabat Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan' ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr Akkan Suver ve arkadaşları Marmara Grubu Vakfı 'nın çalışmaları hakkında Büyükelçi Doğan' a bilgi sunumunda bulundular.

Dr.Akkan Suver Fasta CAMAR Toplantısında konuştu

24 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 104

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ile birlikte bulunduğu Fas' ın Rabat şehrinde tertiplenen Afrika Büyükelçiler toplantısında Misafir - Konuşmacı olarak konuştu.

Oğuzhan Ceylan BM’de konuştu.

23 Eylül 2022 Cuma - Okunma : 59

23 Eylül, 2022 günü, BM Genel Kurulu'nun 77. Oturumu sırasında New York'da FOWPAL Dünya Barış ve Sevgi Etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Marmara Grubu Vakfı adına Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ceylan bir konuşma yaptı. Oğuzhan Ceylan Marmara Grubu Vakfı adına yaptığı konuşmada vakfı tanıttı. Gene aynı toplantıya, İstanbul dan video konferansla katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç Marmara Grubu Vakfı ile FOWPAL 'ın sahip oldukları ortak değerleri ortaya koyan bir sunum yaptı. Daha sonra geleneksel barış ve sevgi çanı çalındı. Konuşması sonrasında Oğuzhan Ceylan, FOWPAL Başkanı Dr. Hong Tao-Tze ile bir araya geldi. Görüşmede, Oğuzhan Ceylan Dr. Hong Tao-Tze ve arkadaşlarını 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

13,14,15 Mart 2023 Günleri İstanbul’da 26. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

20 Eylül 2022 Salı - Okunma : 112

26. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde küresel işbirliğinde barışın önemini ele alırken Büyük Atatürk’ün “Yurtta barış, Cihanda barış” deyişindeki haklılığını, ulusal ve uluslararası boyutta gündeme getireceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzyıllık muhteşem mazisini yurdumuza teşrif edecek yabancı misafirlerimize de anlatacağız.

Hüsamettin Kaviyi kaybettik

17 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 178

Türk sanayinin önemli isimlerinden ve Marmara Grubu Vakfı'nın gönüllülerinden Hüsamettin Kavi' yi kaybettik. Marmara Grubu Vakfı'nın (2002-2006) Toplumsal Sorumluluk Ödülü Seçici Kurul üyeliğinde de bulunan Hüsamettin Kavi İstanbul Sanayi Odası Başkanlığı (1983-2001) görevinde de bulunmuştu. Marmara Grubu Vakfı Hüsamettin Kavi' nin aziz hatırasını unutmayacaktır.

Ekrem İmamoğlu Yüksel Çengel i ziyaret etti

15 Eylül 2022 Perşembe - Okunma : 170

Bir süredir, geçirdiği rahatsızlıktan dolayı evinde istirahat etmekte olan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi ve Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel'i İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu evinde ziyaret etti. Ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yüksel Çengel'e geçmiş olsun dileklerini iletti.

“Azerbaycan’ın Yanındayız”

15 Eylül 2022 Perşembe - Okunma : 182

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Azerbaycan-Ermenistan arasında devam eden çatışmalarla ilgili olarak açıklama yaptı.​“Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı giriştiği provokasyonu kabul edilemez buluyor, sivil toplum kimliğimizle yaşanan son olayları şiddetle telin ediyoruz. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da Türk Milleti’nin güçlü bir şekilde kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğunu bir daha insanlık alemine duyurmayı bir görev addediyoruz. Azerbaycan’ın yalnız olmadığını belirtirken, Ermenistan’ın bir an önce masaya oturup mutabakat şartlarını yerine getirmesinin hayırlı olacağını da kendilerine hatırlatıyoruz. ​Bu vesileyle şehit düşen kahraman Azerbaycan Askerleri’ne rahmet, yaralarına acil şifalar diliyoruz.“

Fas İstanbul Başkonsolosu’na Ziyaret

13 Eylül 2022 Salı - Okunma : 173

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray Rabat seyahati öncesi Fas İstanbul Başkonsolosu Mehdi Errami’yi makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.