Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Dukanovic Marmara Grubu Vakfını Kabul Etti

26 Ocak 2023 Perşembe - Okunma : 41

Karadağ'da (Montenegro) 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin tanıtımı ile çalışma ziyaretleri'nde bulunan Dr Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Erol Altaş'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti'ni Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Dukanovic kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen kabulde Heyet, Marmara Grubu Vakfı'nın Karadağ'a verdiği yüksek önemi gündeme getirdi. Cumhurbaşkanı'nın kabulünde Cumhurbaşkanlığı Dışişleri Danışmanı, önceki Dışişleri Bakanı Milan Rocen de hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı'nın ziyaretlerine Karadağ (Montenegro) önceki Büyükelçisi Branko Milic ile Seyran Mirzazada de eşlik etti

Filip Vujanovic’e Ziyaret

25 Ocak 2023 Çarşamba - Okunma : 32

Karadağ Önceki Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic; Marmara Grubu Vakfı'nın Dr.Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Erol Altaş’ dan oluşan Heyeti'ni kabul etti. Kabulde Dr Akkan Suver ve arkadaşları, Karadağ Önceki Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic’e 26. Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulundu. Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic’e 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet eden Dr Akkan Suver ve arkadaşları Karadağ Devleti'nin dünden bugüne Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne gösterdiği yüksek alakaya da ayrıca teşekkür etti. Ziyarette Karadağ Önceki Ankara Büyükelçisi Branko Milic, Karadağ Önceki İçişleri Bakanı Jusuf Kalemperoviç ve Seyran Mirzazada da hazır bulundu.

Türkiyenin Podgorica Büyükelçisi Marmara Grubu Vakfını kabul etti

25 Ocak 2023 Çarşamba - Okunma : 49

26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Karadağ, Podgorica'da bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Erol Altaş’ dan oluşan Heyeti Türkiye Cumhuriyeti'nin Podgorica Büyükelçisi Barış Kalkavan’ı makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı Heyet üyeleri Büyükelçi Barış Kalkavan’a 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Seyran Mirzazada da hazır bulundu.

Karadağ Parlamento Başkanı Marmara Grubu Vakfını Kabul Etti

25 Ocak 2023 Çarşamba - Okunma : 58

26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Karadağ’da bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Erol Altaş’dan oluşan Heyeti Karadağ Parlamento Başkanı Danijeal Đurović’i makamında ziyaret etti. Heyet üyeleri Karadağ Parlamento Başkanı Danijeal Đurović’e bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Seyran Mirzazada da hazır bulundu.

Amirsaid Agzamkhodjayeve Yemek

24 Ocak 2023 Salı - Okunma : 42

Marmara Grubu Vakfı Özbekistan'ın İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamkhodjayev onuruna bir Akşam Yemeği verdi. Yemekte Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ile Genel Başkanı Yardımcısı Sezgin Bilgiç, Mütevelli Heyet Üyeleri Mahmut Saklı, Mustafa Ergin, Cemal Bilgiç ile Dr. Faruk Gökyer de hazır bulundular. Yemekte, Marmara Grubu Vakfı Heyeti Özbekistan Başkonsolosu Amirsaid Agzamkhodjayev'e 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Özbekistan'ın katılımına verdikleri yüksek önemi gündeme getirdi.

Orhan Erinçi Kaybettik

23 Ocak 2023 Pazartesi - Okunma : 41

Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarında yer almış gönüllülerimizden Gazeteci Orhan Erinç'i kaybettik. Uzun yıllar Cumhuriyet Gazetesi'nin başında bulunan ve Türkiye Gazeteciler Cemiyesi'nde başkanlık yapan Orhan Erinç'in ebediyete intikali münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ne bir başsağlığı mesajı göndererek, sabır dileklerini sundu. “Değerli arkadaşımız Orhan Erinç’in elim kaybından dolayı duyduğumuz acı tarifsizdir. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’nı şerefle ifa etmiş ve başkanlığı döneminde, başarılı hizmetler gerçekleştirmiş arkadaşımız Orhan Erinç’e, Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Bu vesileyle Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi’ne sabır dileklerimi sunuyorum. En içten saygılarımla.”

Kazakistan Büyükelçisi Marmara Grubu Vakfını Ziyaret etti

16 Ocak 2023 Pazartesi - Okunma : 262

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev Marmara Grubu Vakfı’nda Dr.Akkan Suver’i ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mustafa Ergin de hazır bulundu. Dr.Akkan Suver ve Mustafa Ergin Büyükelçi Yerkebulan Sapiyev’e 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Yeşil İş Dünyası Kadınlar Resepsiyonu

13 Ocak 2023 Cuma - Okunma : 343

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu'nun desteğiyle gerçekleşen (Yeşil İş Dünyası Çalıştayı) nihayete erdi. Başarı ile sona eren Yeşil İş Dünyası çalıştayı sonrası Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjien Uijterlinde, Hollanda Sarayı'nda bir resepsiyon verdi. Resepsiyonda Marmara Grubu Vakfı'nı Mustafa Ergin ve Laura Maulenova birlikte temsil ettiler.

Adalar Belediye Başkanı Erdem Güle ziyaret

12 Ocak 2023 Perşembe - Okunma : 386

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç, Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı ile birlikte Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül'e bir nezaket ziyareti yaptılar. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti Belediye Başkanı Erdem Gül'e, Marmara Grubu Vakfı'nın ve 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundular.

Ukrayna Başkonsolosuna Ziyaret

12 Ocak 2023 Perşembe - Okunma : 146

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç, 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskyi'ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu.