Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı Saraybosnaya 1 Günlük Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi

18 Aralık 2015 Cuma - Okunma : 1957

Marmara Grubu Vakfı 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Saraybosna'ya 1 günlük bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Dr.Akkan Suver, Cengiz Güldamlası, Ibrahim Aksoy, Nigar Sargan, Doç.Dr.M.Kemal Yılmaz, Oktay Yavuz ve Cüneyt Türktan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Bosna-Hersek Federasyonu Cumhurbaşkanı Marinko Cavara, Bosna Hersek Başbakanı Denis Zvizdiç, Bosna Hersek Federasyonu Başbakanı Fadil Novaliç, Maliye Bakanı Vjekoslav Bevanda, Devlet Genel Sekreteri Edita Kalajdžić, Tarım, Su ve Ormancılık Bakanı Semsudin Dedic, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Denis Lasic, ve Enerji, Madencilik ve Endüstri Bakanı Nermin Dzindic tarafından ayrı ayrı kabul edildiler. Heyet, daha sonra Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konsey Başkanı Dr. Dragan Covic tarafından verilen Yeni Yıl Resepsiyonu'na da katıldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Marmara Grubu Vakfı, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çerçevesinde Ankara Büyükelçilerini ziyaret ettiler

16 Aralık 2015 Çarşamba - Okunma : 2774

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çerçevesi içinde; Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cafer Okray Ankara'da Büyükelçileri ziyaret ederek bilgi verdi. İtalya Büyükelçisi Luigi Mattiolo’yu, Kosova Büyükelçisi Avni Spahıu’yu, Slovenya Büyükelçisi Igor Jukic’i, Sırbistan Büyükelçisi Danilo Vucetic’i, Nijerya Büyükelçisi Ibrahim Isah’ı, Özbekistan Büyükelçisi Ulfat Kadyrov’u, Gana Büyükelçisi İbrahim Abass’ı, Karadağ Büyükelçisi Branko Milic’i, Norveç Büyükelçisi Janis Bjørn Kanavin’i ve İngiltere Büyükelçisi Richard Moore’u makamlarında ayrı ayrı ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı heyeti 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sundular. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

TÜSİAD Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle İlgili İşyeri Politikaları Geliştirme ve Uygulama Rehberi’ni kamuoyuna tanıttı

15 Aralık 2015 Salı - Okunma : 1315

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından 2013 yılında başlatılan "İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı - Business Against Domestic Violence" projesine destek veren TÜSİAD, ‘Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle İlgili İşyeri Politikaları Geliştirme ve Uygulama Rehberi’ni kamuoyuna tanıttı. 15 Aralık 2015 Salı günü TÜSİAD Merkezi'nde yapılan tanıtım toplantısına, Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver de katıldı. Müjgan Suver, aynı zamanda Tüsiad bünyesindeki Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu'nda uzman üye olarak yer almaktadır.

Denge Ve Denetleme Ağı Diyarbakır Barosunu Destek Ziyaretinde bulundular

14 Aralık 2015 Pazartesi - Okunma : 730

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in koordinasyon grubu sözcüsü olarak yer aldığı Denge ve Denetleme Ağı temsilcileri, Tahir Elçi'nin taziyesi için Diyarbakır Barosu'na destek ziyaretinde bulundular. Taziyenin yanı sıra DİTAM (Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi) ofisinde ağ üyeleri ve bileşenleriyle bir araya gelen temsilciler, bölgedeki durum ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Haydar Aliyevin 12. Ölüm Yıldönümünde Dr. Akkan Suver Türk Dünyasının Büyük Evladının Yüksek Hatırası Önünde Saygıyla Eğiliyoruz. Ruhu Şad Olsun

11 Aralık 2015 Çarşamba - Okunma : 1748

Haydar Aliyev, ebediyete intikalinin 12. Yılında İstanbul'da ve Ankara'da tertiplenen törenlerle anıldı. Ankara'da Azerbaycan Büyükelçisi Faik Bagirov tarafından Haydar Aliyev Parkı'nda tertiplenen Anma Töreni'ne Marmara Grubu Vakfı adına Şamil Ayrım katıldı. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in ve Dostluk Grubu Başkanı Prof.Dr. Necdet Ünver'in katıldığı Anma Töreni sonrasında Şamil Ayrım, televizyonlara bir demeç vererek Haydar Aliyev'i anlattı.İstanbul'da ise Azerbaycan Konsolosu Esmira Hüseyinova tarafından, Sarıyer Haydar Aliyev Parkı'nda tertiplenen Anma Töreni'ne Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ile Cengiz Güldamlası katıldılar. Haydar Aliyev Anıtı'na çelenk ve çiçek konulmasından sonra törene katılanlar hep birlikte Atatürk'ün Anıtı'na da çelenk koydular.Tören sonrası Dr. Akkan Suver ve Cengiz Güldamlası, Azerbaycan televizyonlarına ve basına ayrı ayrı demeç verdiler.

Konsolos Eşleri Bir Araya Geldi

10 Aralık 2015 Perşembe - Okunma : 1634

Müjgan Suver'in de aralarında bulunduğu İstanbul'daki yabancı devlet temsilcilerinin eşlerinin, düzenli aralıklarla gerçekleştirdikleri buluşmaların sonuncusu, Ebru Sanver'in ev sahipliğinde yapıldı. Karadağ Fahri Başkonsolosluğu'nu temsilen Müjgan Suver'in katıldığı toplantıda Ebru Sanver misafirlerine, İstanbul'daki dini kültür çeşitliliğine dikkat çeken "Cuma'dan Pazar'a İstanbul" başlıklı bir sunum yaptı.

BAE’nin Milli Günü Kutlandı

04 Aralık 2015 Cuma - Okunma : 1613

Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosu Khalifa Al Marzooqi, Milli Gün münasebetiyle Raffles Otel’de bir resepsiyon verdi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Milli Günü’ne katılan Dr. Akkan Suver Başkonsolos Khalifa Al Marzooqi’yi tebrik etti.

Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosu’ndan Marmara Grubu Vakfı’na Yemek

03 Aralık 2015 Perşembe - Okunma : 1681

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Gu Jingqi Marmara Grubu Vakfı onuruna bir akşam yemeği verdi. 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili geniş çaplı bir görüş alışverişinde bulunan yemekte Dr. Akkan Suver, İpekyolu Ekonomik Kuşağı’na verilen önemi gündeme getirdi.

OMNIA GÜZELLİĞİ

01 Aralık 2015 Salı - Okunma : 1936

Paşabahçe Şişe Cam Fabrikaları’nın Omnia Koleksiyonu sunumu dolayısıyla, Bomonti Atölyeleri’nde açılan sergi büyük bir beğeniyle kabul gördü. Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen sergi açılışında Cam Sanayi Genel Müdürü Esra Tokel'i Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver'le birlikte görmektesiniz.

“KAZAK KLASİKLERİ KONSERİ” BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

30 Kasım 2015 Pazartesi - Okunma : 1534

Kazak Milli Sanat Üniversitesi Sanat Topluluğu, Kazakistan Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü münasebetiyle İstanbul’da konser verdi. Kazakistan Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü dolayısıyla İstanbul’da Kazak milli müziğinin sahnelendiği konseri Müjgan ve Dr. Akkan Suver’in yanı sıra çok sayıda devlet temsilcisi de izledi. Kazak Milli Sanat Üniversitesi Sanat Topluluğu, Kazakistan Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü ve Kurucu Devlet Başkanı Gününün Zorlu Center’daki konserin sanatseverlerin ilgisi de büyük oldu.