Yönetim

MARMARA GRUBU VAKFI

2016-2017 YILI YÖNETİMİ

                                                                                     (Genel Başkanımızın Biyografisi sayfanın altındadır)

      

MARMARA GRUBU VAKFI İCRA KONSEYİ
2016-2017

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi; Dr. Akkan Suver, Onursal Başkan Jak Kamhi, Lale Aytanç Nalbant, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım, Yüksel Çengel, Nuri Artok, Cengiz Güldamlası, Cafer Okray, Dr. Fatih Saraçoğlu, AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Duayyen Necdet Timur bir aradalar

2016-2017 İCRA KONSEYİ 

Dr. Akkan Suver- MGV Genel Başkanı

Dr. Fatih Saraçoğlu -Genel Sekreter

Engin Köklüçınar-Genel Başkan Yardımcısı

Şamil Ayrım -Genel Başkan Yardımcısı

Yüksel Çengel-Üye

Lale Aytanç Nalbant -Üye

Cengiz Güldamlası-Üye

Cafer Okray-Üye

Nuri Artok-Üye  

 

Dr. Akkan Suver’in Biyografisi

Dr. Akkan Suver

26 Mayıs 2008 tarihinde Montenegro Devleti tarafından İstanbul’a Fahri Başkonsolos olarak atanan Dr. Akkan Suver halen Türkiye’nin en prestijli sivil toplum kuruluşu olan Marmara Grubu Vakfı’nın başkanlığını yürütmektedir.

1998 yılından beri aralıksız olarak gerçekleşen Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin kurucusu olan Dr. Akkan Suver; 2001 yılında Azerbaycan Tefekkür Üniversitesi tarafından Fahri Doktora, 2010 yılında Kırgızistan Bişkek Üniversitesi tarafından Fahri Profesörlük, 2013 yılında Romanya Köstence Devlet Denizcilik Üniversitesi tarafından Fahri Doktora ünvanı ile taltif edilmiştir.

Geride bıraktığımız yıllarda, Türkiye’de başlattığı daha sonra uluslararası barış alanında gerçekleştirdiği kültürlerarası diyalog çalışmalarından dolayı 2007 yılında Papa 16. Benedict tarafından Papalık Madalyası ile onurlandırılan Dr. Suver’e bugüne kadar Azerbaycan Devleti tarafından Dostluk Ordeni ile Terakki Madalyasi, Moğolistan Devleti tarafından Cengiz Han Madalyası, Kutup Yıldızı Madalyası ve Gümüş Yıldız Madalyası ve Moldova - Gagavuzya Devleti tarafından 15. Yıl Madalyası, 20. Yıl Madalyası ve Hürriyet Nişanı verilmiştir.

Kültürlerarası Diyalog çalışmaları ile uluslararası alanda kabul gören Dr. Akkan Suver’e 14 Şubat 2013’de Balkan Barış Kulübü tarafından Balkan Barış Madalyası verilmiştir.

9 Mart 2014 tarihinde merkezi Bükreş’te bulunan BSCSIF örgütü tarafından Jübile Madalyası verilmiştir.

14 Ekim 2014 tarihinde Dr. Akkan Suver’e Moldova Gagavuzya Yeri’nin en yüksek Nişan’ı olan “Gagavuzya Yeri Ordeni” verilmiştir.

20 Kasım 2014 tarihinde Komünizm’in bitişinin 25. Yılı münasebesiyle, Dr. Akkan Suver’e Bükreş’te Romanya Başbakanı Victor Ponta tarafından Romanya Devlet nişanı verilmiştir.

23 Kasım 2014 tarihinde Dr. Akkan Suver’e Viyana’da Viyana Ekonomi Forumu tarafından Stratejik Partner ödülü eski Şansölye Dr. Erhard Busek tarafından verilmiştir.

17 Aralık 2014 tarihinde Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Radu Onefrei, Dr. Akkan Suver’e Türk-Romen ilişkileri Ödülü’nü kendi eliyle sunmuştur.

21 Ocak 2014 tarihinde Gagavuzya Başkanı Mihail Formuzal, Gagavuzya’nın Moldova Parlamentosunca 23 Aralık 1994 tarihinde kabul edilen Özerkliği’nin 20. yılı münasebetiyle tertiplediği etkinlikler çerçevesinde Dr. Akkan Suver’e 20. Yıl Madalyası sundu.

2015 yılında Azerbaycan’da, Çin Halk Cumhuriyeti’de, Romanya’da, Moldova’da, Gagavuzya’da, Özbekistan’da Makedonya’da, Karadağ’da, Bulgaristan’da Arnavutluk’ta katıldığı çeşitli uluslararası toplantılarda Türk sivil toplumun görüşlerini aksettirdi.

2016 yılında Dr. Akkan Suver, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni gerçekleştirdi.

2016 yılında Azerbaycan Devleti tarafından "Enerji İşçisi" nişanıyla onurlandırıldı. Gene bu yıl Slovenya'da bulunan Hayat Boyu Eğitim Akademisi tarafından "Bilge Büyükelçi" diploması verildi.

Dr. Akkan Suver, geride bıraktığımız yıllar içerisinde ulusal ve uluslararası çeşitli kuruluşlar tarafından yılın gazetecisi, yılın sivil toplum örgütü lideri gibi unvanlara layık görülerek taltif edilmiştir.

Gene Türk sivil toplumu adına Azerbaycan’da, Özbekistan’da, Bulgaristan’da, Kırgızistan’da, Gürcistan’da çeşitli zamanlarda gerçekleştirilen seçimlerde ‘Gözlemci’ statüsünde yer almıştır.
Dr. Suver Türkiye’nin tanınmış gazeteci ve yazarlarındandır.

 

 

ESKİ BAŞKANLAR  

 BİRİNCİ BAŞKANIMIZ                           HALİL ŞIVGIN                                    (1985-1987)

 İKİNCİ BAŞKANIMIZ                              MUSTAFA ÖNCEL                            (1988-1991)

 ÜÇÜNCÜ BAŞKANIMIZ                         ÜLKÜ SÖYLEMEZOĞLU                   (1992-1993)

 DÖRDÜNCÜ BAŞKANIMIZ                   OSMAN ÖZBEK                                (1994-1998)