Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


MAKEDONYA İLETİŞİM BAKANI IVO IVANOVSKI İNTERNET YÖNETİŞİMİ FORUMU'NDA ÖĞLE YEMEĞİ DÜZENLEDİ

02 Eylül 2014 Salı - Okunma : 2826

İstanbul’da tertiplenen İnternet Yönetişim Forumu münasebetiyle Makedonya İletişim Bakanı İvo İvanovski tarafından verilen yemekte üst düzey yöneticilerle bir araya gelen Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver; internetle ilgili gelişmelerin değerlendirildiği, mevcut ve gelişen konuların belirlendiği ve bu konuların kamuoyunun gündemine getirildiği toplantıya 3 binin üzerinde kişinin fiziken, bu sayıdan çok daha fazla kişinin de online olarak internet üzerinde katılım sağladığını kaydetti.

Özbekistan Başkonsolosu Abror Gulyamov Marmara Grubu Vakfını Ziyaret Etti

22 Ağustos 2014 Cuma - Okunma : 2475

Özbekistan'ın İstanbul Başkonsolos'u Abror Gulyamov, Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret etti. Aralık ayında Özbekistan'da yapılacak parlamento seçimleri ve Mart 2015 tarihinde gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak sivil toplum nezdinde bilgi sunan Başkonsolos Gulyamov'a Dr. Akkan Suver 2015 yılında gerçekleşecek 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Özbekistan'ın katılımına büyük önem verdiklerini vurgulayarak resmi davet mektubu sundu. Marmara Grubu Vakfı Şeref Defteri'ni de imzalayan Abror Gulyanov, Türkiye - Özbekistan ilişkilerinin büyüyüp gelişmesinin önemini vurguladı.

Çin İstanbul Başkonsolosu Sayın Gu Jingqinin vermiş olduğu resepsiyona Marmara Grubu adına Cenk Saltık katıldı.

20 Ağustos 2014 Çarşamba - Okunma : 4646

İstanbul’a yeni atanan Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosu Gu Jingqi İstanbul'da bulunan diplomatik misyon şeflerine, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, iş adamlarına, basın mensuplarına ve akademisyenlere bir tanışma resepsiyonu verdi. Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına Cenk Saltık katıldı.

ÇİN ULUSLARARASI EKONOMİK DEĞİŞİMLER MERKEZİ MARMARA GRUBU VAKFI’NI ZİYARET ETTİ

15 Ağustos 2014 Cuma - Okunma : 2484

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Uluslararası Ekonomik Değişimler Merkezi’nden Chen Wenling, Tian Qing, Shi Ze , Ren Haiping, Wang Luo, Zhang Monan beraberinde Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Gu Jingqi ile Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ettiler. (HABERİN DAVAMI İÇİN LÜTFEN RESMİ TIKLAYIN)

MARMARA GRUBU VAKFI TACİKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ

12 Ağustos 2014 Salı - Okunma : 2352

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver beraberinde Marmara Grubu Vakfı Mali Sekreteri Şamil Ayrım ile birlikte Tacikistan Ankara Büyükelçisi Farrukh Sharipov’u makamında ziyaret ederek 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi verdi.Ortaya konan görüş alışverişinde Tacikistan’ın 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde yüksek seviyede temsil edilmesine karar verildi.

DR. SUVER VE AYRIM ROMANYA BÜYÜKELÇİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

12 Ağustos 2014 Salı - Okunma : 2401

7-9 Nisan 2015 günleri İstanbul’da gerçekleşecek olan 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Radu Onofrei’yi ziyaret eden Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım kendisine bilgi sundular.Romanya’nın her zaman yüksek seviyede katıldığı Avrasya Ekonomi Zirveleri’ne gelecek yıl da aynı düzeyde katılmasını istediler.

MARMARA GRUBU VAKFI HEYETİ ÇİN BÜYÜKELÇİ’SİNİ ZİYARET ETTİ

12 Ağustos 2014 Salı - Okunma : 2444

Gelecek yıl 7-9 Nisan 2015 günleri İstanbul’da tertiplenecek 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Çin Halk Cumhuriyeti’nin yüksek bir heyetle katılması için Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hongyang bir ziyaret yapan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Çin’in katılımına verdikleri büyük önemi vurguladılar. Ankara’ya yeni atanan Büyükelçi Yu Hongyang’ı Suver ve Ayrım tebrik ettiler. Büyükelçi Yu Hongyang Çin Halk Cumhuriyeti’nin 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne uluslararası sivil toplum alanında verdiği büyük önemi de gündeme getirdi.

Marmara Grubu Vakfı Ermenistanı Telin Etti

02 Ağustos 2014 Cumartesi - Okunma : 3089

Azerbaycan'da meydana gelen ve Azerbaycan kahraman askerlerine karşı girişilen hainane tecavüzü şiddet ve nefretle kınayan Marmara Grubu Vakfı, dünya sivil toplum kamuoyuna bir açıklama yaptı.(HABERİN DEVAMI İÇİN LÜTFEN RESMİ TIKLAYIN)

VAQIF KASIMOV'U KAYBETTİK

28 Temmuz 2014 Pazartesi - Okunma : 2792

Marmara Grubu Vakfı Avrasya Ekonomi Zirveleri Koordinatörlerinden ve Marmara Grubu Vakfı Şeref Madalyası sahibi Azerbaycan Parlamentosu eski üyesi Doç. Dr. Vaqif Kasımov'u kaybettik. Vefatı camiamızda üzüntü yaratan Kasımov'un aziz naaşı 26 Temmuz 2014 günü Bakü'de aile mezarlığına defnedilmiştir. Başımız sağ olsun.( HABERİN DEVAMI İÇİN LÜTFEN RESMİ TIKLAYIN)

Dr Suver İran Başkonsolosunu ziyaret etti

22 Temmuz 2014 Salı - Okunma : 2323

18. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde ve 9-10 Aralık 2014 tarihinde Tahran'da yapılacak "Şiddet ve Aşırıcılığa Karşı Birinci Uluslararası Konferası detaylarını görüşmek üzere İstanbul İran Başkonsolosu Mohsen Mortezaeifar'ı makamında ziyaret etti. Olumlu geçen ziyaret sırasında Başkonsolos Mohsen Mortezaeifar İran İslam Cumhuriyeti'nin 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılacağını ve bunun çalışmaları içinde olduklarını belirtti.