Haberler

Viyana Ekonomik Forumu 'nun Kurucu Başkanı Dr. Erhard Busek'i Kaybettik

14 Mart 2022 Pazartesi - Okunma: 1357
Viyana Ekonomik Forumu 'nun Kurucu Başkanı Dr. Erhard B

 

Avusturya’nın Şansölye Yardımcılarından, Avrupa’nın önde gelen düşünce adamlarından ve Viyana Ekonomik Forumu kurucusu Dr. Erhard Busek’i kaybettik.

Dr. Erhard Busek’in ebediyete intikali üzerine, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver bir mesaj yayınladı.

Dr. Akkan Suver’in mesajı aynen şöyledir :

“Marmara Grubu Vakfı müdavimlerinden ve Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin Onur Madalyası sahibi Dr. Erhard Busek’in yüksek hatırası karşısında tazimle eğiliyoruz.

Dr.Erhard Busek, Viyana Ekonomik Forumu 'nun Kurucusuydu.

Dr. Erhard Busek, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver' in Viyana Ekonomik Forumu ile ortak çalışmalar yapmasını planlamıştı. O dönemde Viyana Ekonomik Forumu Genel Sekreteri (RT) Ambassador Elena Kirstcheva ile birlikte Dr. Erhard Busek, Balkanlara ekonomi ve barış alanında büyük hizmetler ifa etmişti. Bu vesileyle Viyana Ekonomik Forumu 'na ve (RT) Ambassador Elena Kirstcheva' ya Marmara Grubu Vakfı olarak taziye dileklerimizi de sunuyoruz.

 Dr. Erhard Busek fikirleri, eserleri ve herşeyin ötesinde bir barış insanı olarak Marmara Grubu Vakfı’nda yaşayacak ve yaşatılacaktır.

 Marmara Grubu Vakfı ve Avrasya Ekonomi Zirveleri olarak, Avusturya Milletine,sivil toplum kimliğimizle,  en içten sabır dileklerimizi sunuyoruz.”

 

Dr. Erhard Busek, Dr. Akkan Suver 'in Avusturya Devlet 'ince verilen Altın Şeref Madalyası törenine katılmış ve Madalya Töreni' nde bir de konuşma yapmıştı (12 Kasım 2019)