Ulusal Toplantılar

Kadın Zirvesi Başarıyla sonuçlandı

2.12.2017 - Okunma: 2464
Kadın Zirvesi Başarıyla sonuçlandı

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de Organizasyon Komitesi'nde yer aldığı “Eşitlik Adalet ve Kadın Zirvesi”, 30 Kasım - 1 Aralık 2017 günleri İstanbul WOW Otel'de gerçekleştirildi.

Kadınların eşitlik ve adalet mücadelesine odaklı sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği toplantıda gazeteciler, siyasetçiler, akademisyenler, kadın mücadelesi yürüten 1500'e yakın katılımcı yer aldı.

"Kadınlar vardır" şarkısı ile açılışı yapılan Zirve'de 8 panel ve 5 çalıştay yapıldı.

Panellerde, toplumun yakından tanıdığı, moderatörlerle birlikte 27 konuşmacı yer aldı. Bilginin ve deneyimlerin paylaşıldığı, sorunların ve çözümlerin tartışıldığı "Eşiltik, Adalet ve Kadın Zirvesi"nin sonunda kamuoyu ile paylaşılan sonuç bildirisinde; eşitlik olmadan adalet olmayacağı, bu nedenle toplumsal cinsiyet eşitliği sorununun bir demokrasi sorunu olduğu bir kere daha vurgulandı. Çalıştaylar sonunda aktif vatandaşlar olarak "kadınların yol haritası" belirlendi:

Eşitlik, Adalet, Kadın Zirvesi 2017 
Sonuç Bildirgesi

Adalet İçin Eşitlik İstiyoruz.

Adalet için Eşitlik istiyoruz Sonuç Bildirgesinde Siyasi İrade’den beklentiler, Yargıdan beklentiler, Siyasi Partiler ve Parti Liderlerinden Beklentiler, Sivil Toplum’dan Beklentiler dile getirildi.