Haberler

Aziz Andrea günü onuruna konser

30 Kasım 2023 Çarşamba - Okunma: 185
Aziz Andrea günü onuruna konser

Fener Rum Patrikhanesi'nin Aziz Andrea'nın hatırasına düzenlediği Taht Bayramı müzik konseriyle kutlandı.Yunanistanlı keman sanatçıları Dimitris İsaris ile George Rafael Gaitanos'un keman konserleriyle kutlanan Aziz Andrea Günü'ne İstanbul'da bulunan yabancı misyon şefleri ile Vatikan Temsilcisi ve İngiltere Metropoliti de katıldılar. Ekümenik Patrik Bartholomeos'un günün önemini belirten konuşması sonrası davetliler Resepsiyonla ağırlandılar.

Resepsiyon konuşmasında Ekümenik Patrik Bartholomeos özetle şunları söyledi

"Bugün de buradan bir kez daha Orta Doğu’da ve Kuzey’deki komşularımız arasında yaşanan savaşın ivedilikle son bulması çağrımızı yineliyoruz" diyen Rum Patriği, "Orta Doğu’da yaşanan acı olayların bir an evvel son bulmasını ve kalıcı bir barışın tesisini hararetle destekliyoruz. Üç semavi din için kutsal olan bu topraklarda bunca can kaybı, şiddet, yerinden edilmeler, 21’inci yüzyılın en acı olaylarıdır" dedi. "

DUALARIMIZ ACI ÇEKEN TÜM SİVİL HALK İÇİN"

"İsa Mesih’in de öğütlediği gibi; “Ne mutlu barışı sağlayanlara! Çünkü onlara Tanrı'nın çocukları denecek.” İki bin yıldır bu öğretiyi sahiplenmiş bir kurum olarak barış için verilecek her çabanın destekçisiyiz. Dualarımız barış için. Dualarımız anneler, çocuklar, acı çeken tüm sivil halk için.

Bugüne müziği ile katkı sunan değerli sanatçılarımıza da teşekkür ederiz. Daha nice bayramları siz sevgili dostlarımızla bir arada kutlamayı Yüce Tanrı’nın nasip etmesi diliyoruz."