Winpeace Grubu


Barış İçin Kadın Girişimi Winpeace, 1996 yılında yaşanan, Türkiye ve Yunanistan'ı savaşın eşiğine getiren Kardak krizinin etkisiyle oluşturulan, iki ülke kadınlarının barışın, demokrasinin, insan haklarının, ekonomik ve sosyal adaletin güçlenmesi, kalkınmanın sağlanması için oluşturulmuştur. Yunanistan seksiyon başkanlığını Margarita Papandreou, Türkiye seksiyonu başkanlığını Zeynep Oral yürütmektedir. Farklı STK'lardan temsilcilerin de yer aldığı Winpeace Grubu'nda, AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için:

http://www.winpeace.org/how-did-it-begin/


Winpeace Yıllık İkinci Toplantısı için buluştu

31 Mayıs 2018 Perşembe - Okunma : 3565

Marmara Grubu Vakfı'nın içinde yer aldığı Winpeace Türkiye grubu yıllık ikinci toplantısını İstanbul'da gerçekleştirdi. Bu yaz sezonu Kıbrıs'ta yapılması planlanan gençlik kampları projesinin hazırlıklarının konuşulduğu toplantıya; AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in yanı sıra Gülriz Yıldırım, Nur Mardin, Şule Bucak, Jennifer Serter, Nilgün Lermioğlu, Zeynep Oral ve Feriha Erfan katıldılar.

WINPEACE TÜRKİYE GRUBU TOPLANDI

02 Haziran 2015 Salı - Okunma : 5332

Winpeace Türkiye Grubu toplantı. Zeynep Oral, Müjgan Suver, Nur Mardin Bekata, Begüm Yavuz, Gülriz Özyıldırım, Nilgün Lermioğlu'nun katılımları ile gerçekleşen toplantıda, genel bir değerlendirme yapıldı. Zeynep Oral, Kıbrıs'a yaptığı ziyaretle ilgili bilgileri sunduktan sonra Winpeace Grubunun üyesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı'nın Kıbrıs'ta toplantı yapma davet teklifini gündeme getirdi. (Haberin devamı için lütfen resmi tıklayın)

Müjgan Suver üyesi olduğu Winpeace Türkiye Grubunun toplantısına katıldı.

20 Mart 2014 Perşembe - Okunma : 3186

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver üyesi olduğu Winpeace Türkiye Grubu'nun toplantısına katıldı.

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver’in de üyesi bulunduğu WINPEACE Turkiye Ocak 2013 buluşmasına katıldı.

24 Ocak 2013 Perşembe - Okunma : 2695

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver’in de üyesi bulunduğu WINPEACE Turkiye Ocak 2013 buluşması oldukça başarılı geçti. Toplantı süresince bir yandan hasret giderilirken diğer taraftan gerçekleştirilmesi düşünülen projeler de konuşuldu.