TÜSİAD Kadın Erkek Eşitliği Çalışma Grubu


TÜSİAD bünyesinde oluşturulan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu, Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu'nun da hedefleri arasında bulunan, ülkemizdeki kadınların toplumsal yaşama katılmaları konusunda farkındalık artırıcı faaliyetler yürüten bir oluşumdur. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, bu oluşumda uzman üye olarak yer almaktadır. TÜSİAD Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu, kadının potansiyelinin ortaya çıkarılarak toplumdaki yerinin iyileştirilmesine, konunun yerel paydaşlar tarafından sahiplenilmesine katkıda bulunmak amacıyla, farklı zamanlarda yürütülen kampanyalarla, hükümetlere, iş dünyasına, sivil topluma ve uluslararası kuruluşlara, ortak sorumluluklarımızı hatırlatmaktadır. Daha fazla bilgi için: http://www.tusiad.org.tr/bilgi-merkezi/tusiad-toplumsal-cinsiyet-esitligi-calismalari/


 

TÜSİAD Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle İlgili Uygulama Rehberini Tanıttı

15 Aralık 2015 Salı - Okunma : 2323

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından 2013 yılında başlatılan "İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı - Business Against Domestic Violence" projesine destek veren TÜSİAD, ‘Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle İlgili İşyeri Politikaları Geliştirme ve Uygulama Rehberi’ni kamuoyuna tanıttı. 15 Aralık 2015 Salı günü TÜSİAD Merkezi'nde yapılan tanıtım toplantısına, Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver de katıldı. Müjgan Suver, aynı zamanda Tüsiad bünyesindeki Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu'nda uzman üye olarak yer almaktadır.

TÜSİAD, Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu’nun girişimiyle üniversite öğrencilerine yönelik “Kadın-Erkek Eşitliği” temalı kısa film yarışması başlatıyor.

23 Eylül 2014 Salı - Okunma : 4814

TÜSİAD, Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu’nun girişimiyle üniversite öğrencilerine yönelik “Kadın-Erkek Eşitliği” temalı kısa film yarışması başlatıyor.

Tüsiad Kadın Erkek Eşitliği Çalışma Grubu toplantısına Müjgan Suver katıldı.

06 Haziran 2014 Cuma - Okunma : 4760

Dünya Bankası’nın Adım Adım Anadolu seminer serisi ile ilgili gerçekleştirdiği ziyaret hakkında bilgi verildi. Cinsiyet eşitliği temalı, üniversite öğrencilerine yönelik, kısa film yarışması ile ilgili gelişmeler hakkında konuşuldu. Yarışmanın tanıtımına yönelik görüş alışverişinde bulunuldu.

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver Tüsiad Kadın Erkek Eşitliği Çalışma Grubu toplantısına katıldı.

05 Mayıs 2014 Pazartesi - Okunma : 4792

Toplantıda cinsiyet eşitliği temalı, üniversite öğrencilerine yönelik yapılması planlanan kısa video yarışması ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi verildi ve proje hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.