27. Avrasya Ekonomi Zirvesi

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi

Marmara Grubu Vakfı tarafından yirmi yedi yıldır aralıksız olarak tertiplenen Avrasya Ekonomi Zirvesini yirmi yedincisi 21-22 Şubat 2024 günleri başarı ile gerçekleştirildi. ...

Okumaya Devam

Uluslararası İlişkilerimiz


Haberler

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. Yıldönümü kutlu olsun

20.7.2024 - Okunma : 113

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 20 Temmuz Barış Harekatı’nın 50. Yıldönümündeyiz. Elli yıl önce gerçekleşen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlık sebebi ve bağımsız yaşama hakkının güç kaynağı olan 20 Temmuz Barış Harekatı kutlu olsun. 20 Temmuz Barış Harekatı’nın 50. Yıldönümünde Dr. Fazıl Küçük’ü, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Aziz şehitlerimize rahmet ve Gazilerimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Fatma Demirel Atatürk Anıtına çelenk koydu

20.7.2024 - Okunma : 69

KKTC'nin Barış Harekatı'nın 50. Yıldönümü münasebetiyle KKTC İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel, bir merasim tertipleyerek Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Çelenk koyma merasiminde İstanbul Vali Yardımcısı Cengiz Karabulut, 1.Ordu adına Tümgeneral Hakan Tunç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Dış İlişkiler Daire Başkanı Barbaros Büyüksağnak, Dışişleri'ni Temsilen Mehmet Zahit Uzun ile Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney de hazır bulundu. Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50.Yıl Merasim'e Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç de katıldı.

Gençler Karadağ Yolcusu

19.7.2024 - Okunma : 81

Her yıl Karadağ, Devleti tarafından gerçekleştirilen, Karadağ kökenli Ailelerin evlatlarına Karadağ'ın tanıtılması amaçlı Karadağ Gençlik Kampı’na Balıkesir’den giden gençleri, İstanbul Havalimanı’nda Karadağ Balıkesir Fahri Konsolosu Dr. Akkan Suver, uğurladı. Uğurlama Töreni'nde Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Erol Altaş da hazır bulundu.

Prof. Dr. Sema Kalaycıoğlu Üsküdar Kent Konseyine seçildi

19.7.2024 - Okunma : 89

Prof. Dr. Sema Kalaycıoğlu, Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen Üsküdar Kent Konseyi Yürütme Kurulu'na seçildi. Marmara Grubu Vakfı olarak arkadaşımızı tebrik ediyoruz.

Prof. Dr. Özgür Çengel Azerbaycanda

18.7.2024 - Okunma : 134

Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey Başkanı ve AREL Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgür Çengel, akademik temaslarda bulunmak üzere Bakü’de bulunmaktadır. Bakü’de Hazar Üniversitesi'ni de ziyaret eden Prof. Dr. Özgür Çengel Rektör Prof. Dr. İrade Khalilova ve Genel Sekreter Prof. Dr. Alovsat Amirbeyli ile görüştü.

Haber arşivi için tıklayınız.